Як почати економити на споживанні електроенергії уже сьогодні

Пропонуємо вашій увазі роз’яснення переваг зонного (диференційованого) обліку електроенергії, який дозволяє зменшити плату за споживання електроенергії і почати економити уже зараз.

Що таке зонний облік електроенергії?

На сьогоднішній день існує два основні види лічильників електроенергії – звичайний і диференційований за періодами часу (може бути двозонний і тризонний).

Звичайний прилад обліку дозволяє вести загальний облік спожитої електроенергії. Споживач, у якого встановлений даний прилад обліку, розраховується за одним тарифом.

Диференційований прилад обліку – це сучасний лічильник, який дозволяє вести облік спожитої електроенергії окремо за кожним вказаним періодом часу (зоною доби). Даний лічильник дозволяє споживачу оплачувати за спожиту електроенергію за різними тарифами в залежності від періоду часу, коли була спожита електроенергія (вночі - дешевше, вдень - за звичайним тарифом, в пік - дорожче).

Дані прилади можна запрограмувати на двозонний або тризонний облік.

При встановленні двозонного приладу обліку, що ділить добу на два періоди: вдень, з 7 до 23-ї години, споживач сплачує за електроенергію за повним тарифом, а у нічний час доби з 1 квітня 2015 року застосовується коефіцієнт 0,5 до тарифу, тобто споживач буде отримувати 50% знижку.

При встановленні тризонного приладу обліку доба ділиться на три періоди. У години масового споживання, з 8 до 11-ї та з 20 до 22-ї, електроенергія коштує на 50 % дорожче від звичайного тарифу. Вночі з 23-ї години до 7- ї години ранку споживач отримує 60% знижки від повного тарифу. В інший час, з 7 до 8-ї, з 11 до 20-ї та з 22 до 23-ї діє повний тариф.

Який облік обрати двозонний чи тризонний?

При прийнятті рішення, на який облік запрограмувати лічильник споживачу необхідно знати:

 1. Зонний облік буде вигідним, якщо більшість електроприладів споживач буде використовувати вночі або перенесе на нічний час роботу електроприладів великої потужності — кондиціонера, бойлера, тепловентилятора, системи підігріву підлоги, електроопалення тощо.
 2. Розрахунки за зонними тарифами будуть максимально вигідними, якщо споживання електричної енергії становить 500 кВт*год. та вище.
 3. Обираючи тризонний тариф потрібно пам’ятати, що у пікові години (з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00) потрібно сплачувати на 50% більше від звичайного тарифу. Тому споживачу потрібно переконатися, що у пікові години електроприлади великої потужності він буде використовувати у незначних обсягах.
 4. З двозонним тарифом споживач завжди буде економити, адже протягом доби він оплачує за звичайним тарифом, за яким сплачує і сьогодні, а в ночі з 23-ї години до 7- ї години ранку споживач з 1 квітня 2015 року отримує 50% знижку від повного тарифу.
 5. При прийнятті рішення про перехід на зонний облік споживачу необхідно врахувати наступне - чи при вмиканні електроприладів у нічний час він не буде створювати дискомфорт сусідам.

Куди потрібно звернутися для того, щоб перейти на зонний облік?

Для організації обліку спожитої електроенергії по тарифах, диференційованих за періодами часу споживачу необхідно:

1 етап - перевірити можливість програмування лічильника:
Для цього необхідно з’ясувати чи прилад обліку, який встановлено у споживача, можна запрограмувати на диференційований облік електроенергії. Це можна зробити наступними способами:

 • перевірити самостійно
 • зателефонувати за номером (03256) 42-203
 • звернутися у департамент технічного аудиту ТзОВ НВП «Енергія-Новояворівськ».

2 етап - замовити послугу

Для споживачів, у яких прилад обліку можна перевести на розрахунки за зонним тарифом, необхідно:

 • звернутися у департамент технічного аудиту ТзОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» із заявою про перехід на розрахунки за зонним тарифом.

Для споживачів, у яких прилад обліку не можна перевести на розрахунки за зонним тарифом, необхідно:
Згідно п. 12 ПКЕЕн побутовий споживач має право самостійно придбати засіб обліку (електролічильник), який пройшов державну повірку або метрологічну атестацію (має пломбу з відбитком повірочного тавра), занесений до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України і відповідає вимогам нормативних документів в галузі метрології і електроенергетики щодо класу точності (не нижче 2 класу).

Отже, тепер споживач, що хоче перейти на двох- або трьох-зонний облік може:

Варіант І
1.1. Звернутись у департамент технічного аудиту ТзОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» із заявою про перехід на багатотарифний облік та оплатити вартість послуги:

 • Виконання робіт для переходу на дифтарифний облік, що включає вартість однофазного багатотарифного приладу обліку і виконання робіт із заміни лічильника.
 • Виконання робіт для переходу на дифтарифний облік, що включає вартість трифазного багатотарифного приладу обліку і виконання робіт із заміни лічильника.

1.2. Після оплати послуги ТзОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» проводить заміну приладу обліку.

Обов’язково! При зверненні до ТзОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» та відсутності договору про користування електричною енергією, споживач має надати копію паспорту, ідентифікаційного коду та документу про право на власність для переукладання договору на користування електроенергією.
Важливо! З 1 листопада 2015 року відповідно до рішення НКРЕКП первинне програмування – безкоштовне.

Варіант ІІ

2.1. Самостійно придбати лічильник електроенергії, занесений до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України і відповідає вимогам нормативних документів в галузі метрології і електроенергетики щодо класу точності (не нижче 2 класу), а також може відповідати наступним рекомендаціям (згідно п. 12 чинних ПКЕЕн):

 • можливість дистанційного опитування лічильника в складі автоматизованої системи обліку електроенергії ТзОВ НВП «Енергія-Новояворівськ»
 • наявність функції обмеження по потужності;
 • інтерфейс передачі даних PLC або RS485 (у випадку встановлення у приватному домогосподарстві генеруючої установки);
 • наявність резервного живлення внутрішнього годинника;
 • збереження показників станом на 1 число кожного місяця;
 • збереження графіка навантаження з періодом ітерації 30хв. (у випадку встановлення у приватному домогосподарстві генеруючої установки);
 • фіксація аварійних подій і зміни параметризації лічильника;
 • можливість дистанційної параметризації;

2.2 Провести параметризацію придбаного приладу обліку, звернувшись у департамент технічного аудиту ТзОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» або іншу організацію, яка має право на проведення перевірки правильності параметризації лічильників та складати і надавати протоколи параметризації.

 • До заяви на проведення параметризації необхідно вказати номер договору на електропостачання, а також вказати вид тарифу, на який необхідно запрограмувати прилад обліку.

2.3. Після проведення параметризації звернутись у департамент технічного аудиту для встановлення приладу обліку. Для цього необхідно написати заяву про перехід на багатотарифний облік та оплатити вартість послуги з облаштування вузла обліку.
2.4. Після оплати послуги з облаштування вузла обліку ТзОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» проводить заміну приладу обліку.